Otomatik Spreyler SSS

1. Air Wick® Freshmatic® kiti içinde ne barındırır?

Air Wick® Freshmatic® kit içerisinde cihaz, 2 tane AA/LR6 pil, bir sprey yedeği ve kullanım talimatları vardır. Bu başlangıç paketidir ve evinde cihaz olmayanlar için tasarlanmıştır. Bundan sonraki zamanlar sadece yedek sprey almanız yeterli olacaktır.

2. Air Wick® Freshmatic®’in diğer oda kokularından ne farkı var?

Air Wick® Freshmatic® otomatik olarak belli aralıklarla evinize koku yayar, böylece size evinizin her zaman harika kokması garantisini sağlar. Ayrıca, koku dozunu istediğiniz yoğunlukta ayarlayabilirsiniz. Hafif, orta ve yoğun koku seçenekleriyle istediğiniz miktarda spreyleme sağlayabilirsiniz. 

3. Cihazın içerisinde yedek spreyi koymamı engelleyen kırmızı bir disk mekanizması var. Ne yapmalıyım?

Kırmızı diski yeniden yerleştirmeden ve yedek spreyi takmadan önce cihazı kapatınız. Bir kalemden yardım alarak mekanizmayı yukarı doğru itiniz. Şimdi yedek spreyi takıp cihazı açabilirsiniz.

4. Yedek sprey cihaza nasıl yerleştirilir?

Yedek spreyi yerleştirmeden önce cihazın kapalı(OFF) olduğundan emin olunuz. Cihazı tekrar açmadan önce yüzünüzden uzak tutunuz. Cihazı açmak için tepesindeki düğmeye basın ve ön kapağı çıkartınız. Yedek spreyi yerleştiriniz. Püskürtücünün cihazın ön yüzüne doğru dönük olmasına dikkat ediniz. Cihaza yakından baktığınızda siyah püskürtücüyü görebilmelisiniz. Cihazın koku yoğunluğunu ayarlayınız. (Hafif, orta, yoğun) Cihaz açıldıktan 15 sn. sonra otomatik olarak spreylemeye başlayacaktır.

5. Koku seviyesini ayarlayabiliyor muyuz?

Air Wick® Freshmatic® ürünleri üç zaman aralığı ayarına sahiptir ve bu da sizin koku seviyesini kontrol edebilmenize imkan verir.  Hafif, orta ve yoğun koku seçenekleriyle istediğiniz yoğunlukta spreyleme sağlayabilirsiniz.

6. Cihazın arkasında bulunan düğmenin üzerindeki çiçekler ne anlama geliyor?

Çiçekler düğmenin ayar pozisyonunu gösterir. Çiçeğin büyüklüğü kokunun yoğunluğunu sembolize eder. Yani düğmenin bulunduğu çiçek ne kadar büyükse cihaz o kadar yoğun bir koku deneyimi sağlar.

  • Büyük çiçek: Maksimum keyif için yoğun bir koku deneyimi
  • Orta büyüklükteki çiçek: Orta yoğunluk
  • Küçük çiçek: Hafif bir koku deneyimi 
  • Küçük nokta: Kapalı durum

7. Cihazı nereye koymalıyım?

Air Wick® Freshmatic®'i duvara vidayla sabitleyebilirsiniz. Ya da istediğiniz bir yere koyabilirsiniz. Fakat koyduğunuz yerin yüksekliği en az 2 metre olmalıdır. Kullanmadan önce mutlaka kullanım bilgilerini okuyunuz.

8. Cihazı nasıl kapatabilirim?

Cihazın arkasındaki düğmeyi en sola getirerek cihazı kapatabilirsiniz. Ürün uzun zaman kullanılmayacaksa cihazın içindeki yedeği ve pilleri çıkarmanızı öneririz.

9. Pillerin bittiğini nerden anlayabiliriz?

Piller bittiği zaman cihaz spreylemeyi durduracaktır. Piller genelde 3 yedek spreye kadar dayanır. Eğer pillerin bittiğinden şüpheleniyorsanız cihazı kapatıp açınız. Eğer cihaz 15 saniye içinde spreylemiyorsa, pilleri değiştiriniz.

10. Cihazımda hangi pilleri kullanmamı önerirsiniz?

Gerektiği zaman pilleri yeni, kaliteli ve alkali pillerle değiştiriniz. Çinko-karbonlu piller veya tekrar kullanılabilir piller kullanmanızı önermiyoruz, çünkü bu piller cihazı uzun zaman çalıştırmak için yeterli enerjiyi sağlamayabilir.

11. Air Wick® Freshmatic® spreyler aşağı yukarı ne kadar süre dayanır?

  • Yoğun ayarda: 20 güne kadar
  • Orta ayarda: 50 güne kadar
  • Hafif ayarda: 60 güne kadar dayanabilir.

12. Bir yedek sprey kaç defa püskürtür?

250ml'lik bir yedek sprey 2.600 kere koku püskürtebilir.

13. Freshmatic®’im neden koku püskürtmüyor?

Cihazı açtıktan sonra 15 saniye boyunca herhangi bir püskürtme olmuyorsa yan taraftaki düğmeyi kapalı konuma getiriniz. Yedek spreyi dışarıya çıkarınız ve kırmızı çubuğu yukarıya kaldırınız. Yedeği doğru şekilde, başlığı dışarı bakacak şekilde yerleştirdiğinizden emin olduktan sonra cihazı tekrar kapatınız. Cihazı yüzünüzden uzak tutunuz. Evinizin ihtiyacına göre koku yoğunluğunu ayarlayınız. Air Wick® Fresmatic®’ler yalnızca Air Wick® yedek spreyleri ile çalışır. Daha fazla bilgi için lütfen ücretsiz tüketici danışma hattını arayınız: 0800 211 81 12.

14. Freshmatic®’i nasıl kullanabilirim?

TALİMATLAR: Boş kutuyu yeni yedek ile değiştirmek için, ilk AIR WICK® Freshmatic®’i kapalı duruma getiriniz. Boş yedeği çıkartınız ve cihaz içindeki kırmızı kolun kaldırılmış olduğundan emin olunuz. Doğru konumda değil ise kırmızı kolu yukarı kaldırınız. Yedeği başlığının ucu dışarı bakacak şekilde yerleştiriniz. Cihazın arka kısmındaki düğmeyle koku yoğunluğunu evinizin ihtiyaçlarına gore ayarlayınız.  Hafif, orta ve yoğun koku seçenekleriyle istediğiniz yoğunlukta spreyleme sağlayabilirsiniz. İlk püskürtme 15 saniye sonra gelecektir. Cihazı yüzünüzden her zaman uzak tutunuz.

15. Emniyet kuralları nelerdir?

Çocukların ve hayvanların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. Yetişkin kullanımı içindir. Ürün içeriğini direk soluma zararlı olabilir. Yüze veya vücuda doğru püskürtmeyiniz. Göz ve cilt ile temasından sakınınız. Ürünü sıcak yüzeylerden, güneş ışığından ve ateşten uzak tutunuz. Çıplak ateş, ısı maddeleri (mum gibi), kullanımda olan elektrikli cihazlara (TV gibi) doğru püskürtmeyiniz. Ürünü kullanırken sigara içmeyiniz. Yüzeylere direk püskürtmeyiniz. Yüzeylerle kontak etmesi durumunda nemli bir bezle siliniz. İyi havalandırılmış ortamlarda kullanınız ve muhafaza ediniz.

İLK YARDIM: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz. Göz ile temasında derhal bol su le yıkayınız ve doktora başvurunuz.
Eğer bir ciltte bir tahriş meydana gelirse sabun ve su ile yıkayın ve tahriş devam ederse doktora başvurunuz.