Odanızda böyle hissetmek istiyorsunuz:

Fresh

Fresh bir hava, canlılık hissi uyandırır. Bu his, pencereden giren ferah bir rüzgar evinizi canlı bir enerjiyle doldurduğunda duyduğunuz histir. Henüz asılmış çarşafların havada dalgalandıklarında yaydıkları taze kokudur. İlkbahar güneşinin ilk ışıkları evinize girdiğinde hissettiğiniz heyecandır. “Eviniz canlı” diyen bir histir.

Yeni bir atmosfer mi yaratmak istiyorsunuz? Tekrar Başlayın

Evinizde fresh bir hava yaratmanız için tavsiye ederiz:

AIR WICK® FRESHMATIC® TEMİZLİĞİN ESİNTİSİ

Mis gibi kokusuyla evinizde temizliğin esintisini yaşamanızı sağlar.

Uzman Tavsiyeleri

Bu tavsiyeler evinizde yaratmak istediğiniz atmosfer için yardımcı olacak.

Kris Jarrett

Işıklandırma & Aydınlatma deneyimi

Koyu renkli, ağır kumaşları hafif, havadar perde panellerle değiştirerek enerji dolu gün ışığının ve serin rüzgarların karanlık odalara girmesine izin verin. Dolu dolu, dalgalı bir görüntü tercih ediyorsanız, çift katlı tül paneller kullanın ya da gizlilik gerektiren odalarda, bir çift tülü ve bir çift opak paneli bir aray getirin.

Canlı Bitki ve Çiçekler

Evinizin havasız ve donuk bir hal almaya başladığı uzun kış aylarında, dekorasyona canlı çiçekler eklemek evinizi yeniden canlandırabilir ve ortama tarz katabilir. Kesilmiş çiçekler yerine, çiçek veren saksılı bitkileri tercih edin; böylelikle, renkli tomurcuklar ve çiçek kokuları kalıcı olacaktır. Ayrıca dekoratif bir görünüm eklemek üzere, saksının dış kısmına sevdiğiniz bir kumaştan kesilmiş kare bir parçayı bağlamak için kurdele kullanın.

Taze Renk Cümbüşü

Odalarınızdan birini yeni bir renge boyayarak, eski havlularınızı yumuşak pelüş havlularla değiştirerek veya stil sahibi bazı yeni aksesuarlar ekleyerek evinize baharın taze ferahlığını getirin. Yumuşak bir mavi yastık, bahar ruhunu taşıyan bir kilim, ferah çiçek desenli bir masaörtüsü veya hatta basit bir kurulama bezi, donuk bir odayı canlandırabilmektedir.

Püsküllü Koltuk Örtüsü

Herkesin üzerinde dinlenmeyi sevdiği bir koltuğu vardır ve çoğunlukla, evdeki en güzel koltuk bu değildir. Eski koltuklara yeni bir görünüm kazandırmanın kolay bir yolu, arkasına dekoratif bir örtü örtmetedir. Eviniz için mükemmel olan örtüyü bulmak zor olabileceğinden, kusursuz bir oda ferahlığı için sevdiğiniz kumaştan (sınırsız renk ve desen seçenekleriyle) dekoratif bir örtü oluşturun.

Kris Jarrett

Malzeme Listesi:

Yaklaşık yarım metre uzunluğunda kumaş

Dört 45-metre top inci pamuk iplik (veya aynı uzunlukta nakış ipliği)

Büyük delikli bir dikiş iğnesi (bir iplik geçirme aleti de faydalı olacaktır!)

İki çengelli iğne

Makas

Asılı kalan kumaşınızın hazır ucuyla, kumaşın sağ ve sol kenarlarını koltuğun altında katlayın ve kumaş parçasını, koltuğun arkasına geçirin. Kumaşınızda yeteri kadar hazır uç yoksa, işlenmemiş ucun altından katlayın ve kenarı basitçe dikerek hazır bir uç oluşturun. İstenen genişliğe – koltukların çoğu için 46 cm genişlik uygundur – erişene dek, her bir kenarın altından ktlanan kumaş miktarını ayarlayın. Desenli bir kumaş kullanıyorsanız, deseni ortaladığınızdan emin olun. Kumaşın alta katlandığı sağ ve sol kenarları belirlemek için çengelli iğne kullanın – burası, püskülü başlatıp bitireceğiniz yerdir.

Aşağıdaki adımları uygulayarak kumaşınızın alt kenarına dekoratif bir püskül ekleyin: (1) Yaklaşık 4.25 cm iplik/hav kesin ve iğnenizden geçirin. İlk çengelli iğneyle işaretlediğiniz nokta itibariyle kumaşın kenarından başlayarak pamuk iplikle kumaş boyunca iplik geçirin. (2) Son 18-20 cm hariç olmak üzere, ipliğin tümünü çekin. (3) İğnenizle, iplik geçirilen ilk noktanın yanında (ve yakınında) kumaştan tekrar iplik geçirin. (4) Yaklaşık 18-20 cm uzunluğundaki bir miktar haricinde, ipliğin tümünü çekin. Bu adımları, her seferinde 18-20 cm’lik ilmek bırakarak iğnenizi kumaştan 10 kez geçirene dek tekrarlayın.

Tüm ilmeklerin eşit boyutta olması için, kumaştan geçirilen ipliğin son parçasıyla birlikte iplik ilmeklerini kesin.

Tüm iplik parçalarını alıp bir düğüm yaparak ilmek atın ve ardından, düğümü sıkıca tepeye çekin.

Yeni bir püskül parçasına başlamadan önce, kumaş kenarının 1/2″ altından hareket ederek örülen her bir parka için bunu tekrarlayın. İkinci çengelli iğneyle işaretlediğiniz noktaya gelene kadar devam edin. Bitmiş kumaş parçasının son görünümü bunun gini olacaktır.

Şimdi, püskül eklediğiniz bu yeni kumaşı, püskülün başladığı ve bittiği noktaların altında katlanan sol ve sağ taraflarıyla koltuğunuzun arkasına geçirin. Koltuğunuzun arkasında çıkarılabilir bir yastık varsa, kumaş parçasının üst kısmını bu yastığın arkasında toplayın. Yoksa, kumaşı koltuğunuzun önünden geçirin ve oturduğunuz kısımdaki minderin arkasına sıkıştırın. Son olarak, tüm püsküllerin aynı boyda (yaklaşık 5-6″ uzunlukta) olması için kırpma işkemi yapın. Eski koltuğunuz, şimdi kend kişiliğiniz ve tarzınızla dolu yepyeni bir görünüm kazandı!

Atmosferinizi Paylaşın

Ben evimde Fresh hissetmek istiyorum. Paylaş ve arkadaşlarının evleri için ideal atmosferi bulmalarına yardımcı ol.