Odanızda böyle hissetmek istiyorsunuz:

Egzotik

Egzotik, size macerayı anımsatan bir havadır. Tatil dönüşünüzde yanınızda getirdiğiniz anılardır. Hindistan cevizinin tropikal kokusudur. Bu his, tatilden getirdiğiniz anıları eski aile fotoğraflarının yanına dizer gibi, olağanüstü bir şey evinizin bir parçası haline geldiğinde duyduğunuz histir.

Yeni bir atmosfer mi yaratmak istiyorsunuz? Tekrar Başlayın

Evinizde egzotik bir his yaratmak istiyorsanız, size aşağıdaki kokuyu öneriyoruz:

AIR WICK® LIFE SCENTS® FRESHMATIC® - DOĞANIN MUCİZELERİ

Sürekli olarak yenilenen bu koku, egzotik dış mekanların müthiş gücünü uyandırdığında ilk olarak yabani böğürtlen kokusunu, ardından hindistan cevizi suyunu ve en son olarak da nane kokusunu duyarsınız.

Uzman Tavsiyeleri

Bu tavsiyeler evinizde yaratmak istediğiniz atmosfer için yardımcı olacak.

Kris Jarrett

Global İlham Arayışında Olun

İçeride bir palmiye ağacı veya Amazon fillerinin kulağı gibi büyük, geniş yaprakları olan bir egzotik bitki yetiştirerek tropik bölgelerin keyfini evinize taşıyın. Büyük bir ev bitkisine yeriniz yok mu? Küçük alanlar için, müthiş pembe veya mor çiçekleri olan Afrika menekşesi idealdir.

Şaşırtıcı Bir Dokunuş

Çok sayıda farklı dokular kullanarak evinize kimlik kazandırın. Kurutulmuş bambu jaluziler veya sandalyeler ve yanı sıra bodur hintkamışı örgüler, odanız daha egzotik bir hal alacak ve dokunmaya davet ediyor olacak.

İthal Macera

Uzak yerlerin manzaralarını, kokularını ve seslerini deneyimleme tutkunuz var mı? Cesur desenlere sahip Türk halılarını, kıvrımlı Fas seramiklerini veya Asya tarsi oyulmuş paravanları kullanarak evinize global zevkleri temsil eden renk ve desenleri taşıyın.

Düz Bir Kapıyı Panel Kalıplamayla Yenilemek

Gösterişsiz düz kapıların panelli sanat eserlerine dönüştürülmesi, küçük detayların görünümde ve evinizde büyük farklar yaratabileceğini gösterir. Yanı sıra, panel tasarımınızı kendiniz seçtiğiniz için, klasik kutu panellerden eşsiz zarafetteki daha egzotik desenlere kadar herhangi bir türü kullanabilirsiniz.

Kris Jarrett

Malzeme Listesi:

Düşük profilli panel kalıplama (hırdavat ve ev dekorasyonu mağazalarında mevcut)

Kesme kutusu ve testere

Mezura

Hızlı kuruyan ahşap yapıştırıcısı

Boyacı yapıştırıcısı

Başsız küçük civiler

Çekiç ve matkap

Ahşap dolgu malzemesi, zımpara kağıdı, boyanabilir kalafat ve boya

Projenize başlamadan önce, kapılarınızda nasıl bir panel deseni oluşturacağınıza karar vermeniz gerekir. Bir tasarımda karar kıldığınızda, kapılarınızı ölçün ve kapılarınızda ortalanmış bir desen elde etmek için her bir panel kalıp parçasının ne kadar uzunlukta kesileceğini hesaplayın. Bir kalem, mezura ve seviye ölçer yardımıyla, kalıp parçalarının gireceği noktaları kapı üzerinde işaretleyin. Satın alacağınız panel kalıp miktarını bulmak için, ihtiyacınız olan panel parçası ölçülerini toplayın ve ilave bir %15 malzeme payı ekleyin. Panel kalıpta çok sayıda boyut alternatifi bulunur fakat bu proje için, 2.5 cm genişlikli ve geniş profilli (yaklaşık 0.64 cm – 0.38 cm arasında) kalıplar kullanılmalıdır.

Panel kalıbınız hazır olduğunda, kesme kutucu ve testere yardımıyla tüm panel kalıp parçalarını uygun boyutlarda kesin. Hafifçe zımparalayarak kapılarınızı hazırlayın. Boyacı yapıştırıcısı kullanarak ber bir kalıp parçasını kapıda işaretli noktalara yerleştirin. Tüm parçaların düzgün, hizalı olduğunu iki kez kontrol edin.

Kalıbı kapıya yapıştırmak için, her parçanın arkasına az miktarda hızlı kuruyan ahşap yapıştırıcısı sürün, yerine itin, birkaç saniye bekleyin ve boyacı bantı kullanarak kapıya sabitleyin. Taşan yapıştırıcıyı, nemli bir bezle silin. Yapıştırıcı kuruyana kadar kapıya tam temas etmeyen kalıp parçaları varsa (kapının veya kalıp parçasının eğriliği sebebiyle), yukarıda duran parçanın ucuna küçük bir delik açın ve başsız küçük bir çiviyi hafiçe çakarak parça düz durana dek bekletin. Çeviyi çakmadan önce deliği açarsanız, kalıbın yarılmasını engellersiniz.

Tüm kalıp parçaları kapıya yapıştırıldığında ve yapıştırıcı tamamen kuruduğunda, boyacı bantı çıkarılabilir. Başsız çivi kullanmanız gerekirse, küçük delikleri ahşap dolgusuyla doldurun ve pürüzsüz olması için zımparalayın.

Son adım, kalıp ile kapı arasındaki olası boşlukları kalafatlamak ve kapılarınızın tüm cephesini boyamaktır. Yeni iniş ve çıkışlar ekleyerek düz, gösterişsiz kapılarınızı dekoratif panelli eserlere dönüştürün!

Atmosferinizi Paylaşın

Ben evimde ­­Egzotik hissetmek istiyorum. Paylaş ve arkadaşlarının evleri için ideal atmosferi bulmalarına yardımcı ol.