SALONUNUZUN AMBİYANSINI DEĞİŞTİRECEK DEKORASYON FİKİRLERİ

Salon dekorasyonu üzerine konuşulduğunda, pek çok kişi duvarların rengi, mobilyaların çekiciliği gibi göz önünde olan konularda yorum yapar. Ancak esas dekorasyonun ayrıntılarda gizli olduğunu herkes bilir. Ev dekorasyon fikirleri salon söz konusu olduğunda sadece içindeki eşyalardan ibaret değildir; çok daha geniş çaplı düşünmek gerekir.

Evin en çok kullanılan odası olan salonun hem canlı ve hayat dolu hem de ruhunuzu yansıtması çok önemlidir. Şimdi gelin, salonunuzu dekore ederken başvurabileceğiniz birkaç öneriyi birlikte değerlendirelim.

Salon dekorasyon fikirleri

Öncelikle büyüklük bakımından birbirine zıt objeler kullanmak salonunuzun hareketliliğine hareket katacaktır. Çünkü salonunuzdaki eşyaların görüntüsündeki devinim daha hareketli bir atmosfer hissi yaratmanızı mümkün kılar.

Yaşayan bir salon demişken bitkileri de atlamayalım. Pencere önüne yerleştirilmiş bir çiçeğin odanızın tüm görüntüsünü nasıl değiştirdiğini gördüğünüzde siz de hayret edeceksiniz.

Gelelim duvar dekorasyon fikirlerine... Duvarlarınızda yeni bir hava yaratmak isterseniz duvar kâğıdı seçeneğini yabana atmamalısınız. Salonunuzun bir duvarını duvar kâğıdı ile kaplayarak farklı olduğu kadar ilgi çekici bir hava yakalayabilirsiniz.

Eğer resim sanatı ile ilgiliyseniz sevdiğiniz bir ressamın yer aldığı bir salon duvarı, misafirlerinizle açılacak bir sohbetin de garantisi olacaktır.  

Birbirinden çekici bibloların ve aile fotoğraflarının yer aldığı bir sehpa ise salonunuzda bir hatıra köşesi gibi hem baktıkça size kendinizi iyi hissettirir hem de dekorunuzun daha anlamlı hale gelmesini sağlar. 

Salonunuzda yaratmak isteyeceğiniz ambiyans ile örtüşen detaylar biraz da sizin hayal gücünüze bağlı. Ancak buraya dek değinmediğimiz bir şey daha var ki aslında tüm eşyaları bir kenara bıraktığınızda esas ambiyansın yaratıcısı ve kilit unsuru haline geliyor. Gözle görülmeyen ancak hafızadan asla silinmeyen koku... Bu noktada ise imdadınıza Air Wick ailesi yetişiyor.

Uzun süren temizlik hissi

Salon dekorasyonu örnekleri içinden kendinize en uygun olanı seçip döşediğiniz bir odada ruh halinizi de olumlu etkileyip bu mutluluğu uzun süreli kılan Air Wick ürünleri aynı zamanda birbirinden şık tasarımları ve farklı koku alternatifleriyle dikkat çekiyor. Değişik form ve büyüklüklerdeki tasarımları ile ön plana çıkan Air Wick’ler koku salınımını sizin ayarlamanıza imkân veren teknik detayları sayesinde temizlik sonrası gelen hafiflik hissinin saatler boyunca devam etmesine de yardımcı oluyor. Air Wick kendi belirleyeceğiniz aralıklarda hareket etmesini sağlayarak en doğru zamanlarda odanızdaki güzel koku hissini tekrar tekrar yaratabilirsiniz.

İster salon duvarı dekorasyonu için olsun ister sehpa üzerinde veya vitrin rafında Air Wick bulunduğu her yerde size kendinizi daha iyi hissettirmek için var.

Evinizin ruhuna uygun kokular

Gelelim evinizin ruhuna ve size en uygun salon kokusunu bulmaya... Birbirinden zengin koku çeşitliliği arasında herkese uygun bir Air Wick kokusu mevcut.

Dilerseniz lavanta ya da manolya gibi çiçek kokuları ile yılın her gününde keyifli bir bahar gününde gibi hissedebilirsiniz. Eğer tercihiniz daha ziyade salonunuzla uyumlu bir tazelik hissi yaratmaksa fresh kokular tam size göre. Söz konusu meyvelere has o mutluluk veren tatlı duygu olduğunda ise meyve kokuları ile bu etkiyi uzun süreli kılmak mümkün; ya da serin dalgaların büyülü sesini kulaklarınıza fısıldayacak tropikal kokular ile sınırların ötesine geçebilirsiniz.

Her biri hafif, orta ve yoğun spreyleme seçeneklerine sahip AirWick’lerin en güzel yanı ise şüphesiz evinizin her köşesine yerleştirilebilir tasarımdaki yapısı. Kendinize en uygun AirWick’i seçerek özenle dekore ettiğiniz salonunuza akıllarda kalıcı bir koku kazandırabilirsiniz.