BANYONUZ İÇİN KENDİN YAP ÖNERİLERİ

Standart dekoratif ürünlerden sıkıldıysanız ya da evinizin ambiyansına uygun parçalar bulmakta zorlanıyorsanız son zamanların trendi kendin yap çözümleriyle aradığınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Söz konusu ev dekorasyonu olunca zevklerin ne kadar farklı olduğunu tartışmaya gerek yok. Bu sebeple hem kullanmadığınız eşyaları değerlendirebileceğiniz hem de size hitap eden en iyi tasarımı bulabileceğiniz kendin yap örneklerini kullanabilirsiniz.

Evinizi yeniden dekore etmeyi düşünüyorsanız siz de herkes gibi en çok kullandığınız salon ve mutfağa yoğunlaşmayı tercih edebilirsiniz. Ancak bu noktada banyoları da es geçmemek gerekiyor. Her ne kadar banyolarda daha az zaman geçirseniz de dahiyane fikirlerle güne çok daha iyi başlamanızı sağlayacak bir banyo yaratmak kulağa hiç de fena gelmiyor. Şimdi gelin, ihtiyacınız olan banyo dekorasyonu kendin yap örneklerine birlikte bakalım.

Banyonuz için kendin yap önerisi

Banyonuz evinizdeki diğer tüm odalar gibi şık ve rahat olmak zorunda. Çünkü mükemmel görünüme sahip bir salondan kötü bir banyoya geçmek evinizin diğer güzelliklerini gölgeleyebilir. İşte birbirinden farklı banyo dekorasyonu örnekleri:

  • Banyonuzda duş kabini bulunmuyorsa ve duş perdesi kullanıyorsanız zaman zaman bunun kötü göründüğünü düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu durumu avantaja çevirmek oldukça kolay. Duş perdenize zevkinize göre vuracağınız fırça darbeleri onu eskisinden daha şık hale getirebilir.
  • Siz de banyolardaki ahşap detayların oldukça alımlı durduğunu düşünüyor olabilirsiniz. O halde size ufak bir ipucu: Eski bir el çantasından çıkaracağınız ahşap halkayı havluluk olarak kullanabilirsiniz. Yeni havluluğunuza canlı renklere sahip bir havlu da eklerseniz büyük değişikliklerin ilk adımını atmış olabilirsiniz.
  • Küçük bir dokunuşla büyük bir değişiklik arayanlar için banyo aynaları iyi bir deneme tahtası olabilir. Eğer banyo aynanız çerçevesizse hemen güzel ve ahşap bir çerçeve ekleyerek banyonuzda devrim yapabilirsiniz.
  • Banyo dekorasyonu örnekleri incelerken bitkilere sıklıkla rastlamış olabilirsiniz. Beyaz bir saksıya konulmuş aloe vera veya kurdele çiçeği banyodaki yeşil eksikliğini gidererek şık bir görünüm sağlayabilir. Düşük ışıkta yaşayabilen ve evcil hayvanlarınız için zararsız olan daha farklı bitkiler arıyorsanız bambu, beyaz yelken çiçeği, paşa kılıcı veya açelya çiçeğini de tercih edebilirsiniz.
  • Sıra dışı detaylar her zaman ilgi çekicidir. Bu sebeple makyaj fırçaları, pamuklu çubuklar ve diş fırçalarınızı koyduğunuz plastik kapları atmanız gerekiyor. Eski kavanozları değerlendirerek kişisel eşyalarınızı depolayabileceğiniz küçük ama şirin alanlar yaratabilirsiniz.
  • Fikirlerinize veya hayal gücünüze güveniyor ancak banyonun hangi bölgelerinde değişiklik yapacağınızı kestiremiyorsanız işte birkaç ipucu: Saklama dolapları, tuvalet kağıdı tutucuları, banyo perdesi, klozet, duvarlar ve zemin... Tasarım kabiliyetinizi zorlayarak bu bölgelerde yapacağınız en ufak bir değişiklik bile banyonuzu önceki halinden daha güzel hale getirebilir.
  • İhtiyacınız olan banyo yenileme kendin yap fikirlerinden sonuncusunu duvar rafları oluşturuyor. İdeal genişlikte bir banyoya sahipseniz duvara güzel bir ahşap raf monte ettikten sonra geriye raf üzerine birbirinden güzel banyo dekorasyonu aksesuarları koymak kalıyor. Bu aksesuarlar kimi zaman renkli toplar olabilir; kimi zaman da kokulu sabunlar... Seçim size kalmış.

Son dokunuşu Air Wick ile yapın!

Banyonuzdaki istenmeyen detayları yok ettikten ve kendin yap tasarımlarını yerleştirdikten sonra geriye tek bir şey kalıyor: Güzel bir koku. Banyonuzun görünümü ne kadar iyi olursa olsun kötü bir kokuya sahipse tüm çabalarınız boşa gidebilir. Air Wick’in çiçek kokularını kullanarak ahşap detaylarla süslenmiş yeni banyonuza botanik bahçelerinin huzurunu ekleyebilirsiniz. Otomatik spreylerin haricinde dekoratif özelliğe sahip kokulu çubukları da kullanabilirsiniz. Yağmur ormanlarının esintisini ve serin dalgaların ferahlığını banyonuza taşımak istiyorsanız doğal Hint kamışlarından yapılmış Air Wick Kokulu Çubuklar iyi bir seçim olabilir.