BALIK KOKUSU NASIL GİDER?

Balık şüphesiz mutfakların en sevilen lezzetlerinden biri. Sadece lezzetli olması ile değil sağlıklı ve besin değeri yüksek olması sebebiyle de pek çok kişi için vazgeçilmez. Ancak yemesi ve pişirmesi kolay olsa da pişirdikten sonra ardında bıraktığı koku için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Öyle ki birçok kişi sırf bu yüzden evde balık pişirmeyi reddedecek noktada. Ancak balık kokusundan kurtulmak sandığınızdan çok daha kolay. Air Wick’in saatler boyunca etkisini yitirmeyen formülü sayesinde evde aileniz ve sevdiklerinize balık ziyafeti çekmekten endişe duymanıza hiç gerek yok.

Mutfaktaki balık kokusu nasıl gider?

Evlerinizin ruhuna tazelik getiren Air Wick dünyası ve ürünlerini keşfetmeden evvel balık kokusu nasıl gider evden sorusuna verilebilecek birkaç alternatif yöntemden bahsedelim.

Balık kokusu ne yazık ki üstesinden gelmesi oldukça güç bir koku türü. Evin tüm pencerelerini açsanız da kimi zaman günlerce kendisini gösterebiliyor; bu özelliğiyle de özellikle kokuya hassas bireyler için can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu noktada işi baştan sıkı tutmak ve pişirirken birkaç noktaya dikkat etmekte fayda var. Böylece kokunun tamamen önüne geçmek mümkün olmasa da hafifletilmiş oluyor.

Bilhassa balık kızartırken kokusu nasıl gider diye düşünenlerin uygulayabilecekleri bazı basit formüller mevcut. Örneğin balık kızartırken aynı zamanda bir tencerede sirkeli su da kaynatırsanız kızartmadan gelen kokuyu kısmen de olsa bastırdığını görebilirsiniz. Diğer yandan balık kızarttıktan sonra da bir tencerede su, sirke ya da limon suyu ve hoş koku vermek için kendi zevkinize göre tarçın, karanfil, adaçayı, vanilya gibi sevdiğiniz şeyler ekleyerek kokuyu bastırabilirsiniz. Balık kızartma esnasında bir yandan şeker kaynatmanın da kokunun büyük ölçüde engellenmesine yardımcı olduğu söyleniyor. Bir diğer alternatif yöntem ise kızartma anında bir yandan limon kabuğu yakmak.

Söz konusu ızgara balık ise damak tadınız ile de uyumluysa balıkların arasına defne yaprağı, limon kabuğu ya da nane koymak aklınızda olması gereken metotlar arasında. Sadece mutfakla kalmayıp evinizin salonuna ya da diğer odalarına da yerleşen balık kokusu ile baş etmek için pişirme işleminin ardından evi iyice havalandırmayı ihmal etmemelisiniz

Balık kokusunu gidermede Air Wick etkisi

Buraya kadar sıraladıklarımız balık kokusunu hafifletmede kısmen etkili yöntemler; ancak yüzde yüz çözüm sundukları söylenemez. Tam da bu nedenle kokmuş balık kokusu nasıl çıkar sorusuna verilebilecek en güzel yanıt Air Wick olacaktır. Kullanım tercihinize bağlı olarak otomatik sprey ve yavaş salınım seçenekleri sunan Air Wick temizlik esintili formülüyle evinizin havasını bir anda değiştirip taptaze bir atmosfer yaratarak üstesinden gelmekte zorlandığınız kokulardan kurtulmanızı sağlıyor. Evinizde daimi bir temizlik hissi yaratıp burnunuzda da kalıcı güzellikte bir koku bırakıyor.

Air Wick’in en önemli özelliklerinden biri de evinize yerleşen kokunun ne denli baskın olduğuna bağlı olarak çözüm sunması. Arzu edilen koku seviyesine göre ayarlamalar yapılabiliyor. Bu sayede söz konusu balık kokusu olduğunda dahi iç açıcı bir atmosfer yaratabiliyor. Ayrıca evinizin dekoruna uyumlu estetik tasarımı ile sadece kötü kokuları önlemekle kalmayıp evinizin şıklığına şıklık da katıyor.

Air Wick‘in bahar çiçekleri karışımı, lavanta, manolya gibi çiçekli koku seçenekleri ile kendinizi kır bahçelerinde hissedebilirsiniz. Tropik kokulardan hoşlananlar için mango, meyvelerin canlandırıcı esanslarından vazgeçmeyenler içinse turunçgil ve yaz anıları esanslı seçenekler oldukça cazip.

Özetle evinizde kısa süreli değil, daimi bir tazelik hissi sağlayan Air Wick’le balık kokusundan korkmanıza hiç gerek kalmıyor.